Delegates

2018 Delegate Elections are Happening Now

Elections for Grain Farmers of Ontario Delegates are happening now at annual district meetings across the province. The list below contains names and contact information for 2017 Delegates in district meetings that have not yet occurred. If the Delegate list has been updated, its list will be identified as 2018 Delegates. If you have any questions about Delegate representation in your district, contact your Director.

Select a district

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

2018 DISTRICT 1

Name & Email Phone
Brendan Byrne Director (519) 991-4027
Marc Rivest (519) 999-3207
Charles McLean (519) 727-6316
Clayton Armstrong (519) 728-3333
Maurice Chauvin (519) 919-5875
Theresa Oriet
Marguerite Guilbeault (519) 996-4062
Scott McLean  

2018 DISTRICT 2

Name & Email Phone
Mark Huston Director (519) 358-5248
Joseph Vanek (519) 683-2929
Ken Dawson (519) 825-3187
Justin Bell (519) 365-8505
Stan Brien (519) 674-2408
Stephen Denys (519) 358-3370
Bruce Johnstone (519) 351-1406
Harry Lawson (519) 695-2427
Brent McFadden (519) 683-1452
Matt Chapple (519) 359-3856
Gus Ternoey (519) 682-0091
Emily Charbonneau (519) 365-4480
Mike Vannieuwenhuyze (519) 692-5207
Jay Cunningham (519) 784-2084
Greg Glasier (519) 682-1930
Grant Craven (519) 436-7200

DISTRICT 3

Name & Email Phone
Dave Park Director (519) 384-2490
Ryan Hall (519) 331-5777
Emery Huszka (519) 692-4892
Brad Podolinsky (519) 383-4860
Dan Campbell (519) 844-2186
Joe Kerr (519) 355-6957
Kevin Marriott (519) 844-2307
Steve Murphy (519) 330-9288
Ian Grant (519) 627-3944
Tom Wilson (519) 862-3662
Tom Lassaline (519) 847-5890
Dan Caron (519) 677-5939

DISTRICT 4

Name & Email Phone
Dave McEachren Director (519) 931-1516
Kevin Nixon (519) 666-0125
Hilmar Kaumanns (519) 227-4649
Eric Dietrich (519) 871-4830
Adam Robson (519) 280-2351
Steve Twynstra (519) 232-4447
Paul Dietrich (519) 227-4150
Luke McClary (519) 870-8179
Rob Foster (519) 666-3780
Matt Vanhie (519) 614-3478

2018 DISTRICT 5

Name & Email Phone
Scott Persall Director (519) 410-1781
Arpad Pasztor (519) 875-2130
Clint Armstrong (519) 631-9585
Bruce Court (519) 521-5929
Richard Paton (519) 762-5004
Jeff Davis (519) 633-7506
Andy Pasztor (519) 403-8680
Allen Taylor (519) 631-9047
Dan Taylor (519) 633-5533

2018 DISTRICT 6

Name & Email Phone
Jeff Barlow Director (905) 520-7486
Matt Beischlag
Aaron McQueen (289) 680-2627
Ed Kloepfer (519) 863-5013
Jay McLelland (519) 753-1636
Brad Nimijohn (905) 659-0073
Gerry Veldhuizen (905) 899-2210
Ron Gill (905) 386-7493

2018 DISTRICT 7

Name & Email Phone
Kevin Armstrong Director (519) 532-9660
Mark Zilke (519) 475-6074
Megan Veldman
Gerard Pynenburg
John McRobert (519) 469-9782
Lindsay Menich (519) 709-7844
Jeff Hunsberger
Ed Crawford

2018 DISTRICT 8

Name & Email Phone
Keith Black Director (519) 531-0063
Mike Colclough (519) 482-9733
Jeff Klomps (519) 524-0307
Adam Garniss
Larry Lynn (519) 229-8276
Lauren Benoit
Marinus Bakker
Dan Hayden
Margaret Vincent (519) 531-0803
Paul Hill (519) 525-3137

2018 DISTRICT 9

Name & Email Phone
Mark Brock Director (519) 274-3297
Bill Denham (519) 229-6430
Peter Rastorfer
John Wiles (519) 345-2225
Sharon Vogels (519) 272-5158
John Boersen
David Vandewalle (519) 274-4180
Jeff Van Loon (519) 345-2469

DISTRICT 10

Name & Email Phone
Henry Van Ankum Director (519) 638-3668
Ben Claussen (519) 638-5789
Darcy Trinier (519) 638-7786
Pete Schill (519) 897-1267
Ian Furlong (519) 923-9997
Rob Lowry (519) 395-3568
Rob Mitchell (519) 321-1134
Ed Seifried (519) 338-5060
Les Young (519) 366-2666
Bert von Westerholt (519) 343-4700
Don Walter (519) 367-2880
Aaron Legge (519) 378-6933
Katie Williams (519) 292-0405
Scott Timmings (519) 803-5200
Shawn Helmuth (519) 492 0115
Earl Schneider (519) 343 2315

2018 DISTRICT 11

Name & Email Phone
Colin Elliott Director (705) 322-2587
Paul Maurice (705) 533-2272
John Morrison (705) 435-7598
Kevin Eisses (705) 431-2210
Dave Ritchie
Tom Dobson (905) 833-8472
Charlie Tilt (905) 854-2713
Ed Pridham (705) 428-5582
Leo Blydorp (519) 939-1113
Dave Meek

2018 DISTRICT 12

Name & Email Phone
Jeff Harrison Director (613) 847-1232
Barry McCamus (705) 944-5358
Rueben DeJong
Marc Curtin
Peter Archer (705) 924-1591
Joe Hickson (705) 878-3012
Dale Mountjoy (905) 261-1776
Travis Greydanus (905) 269-5677

2018 DISTRICT 13

Name & Email Phone
Lloyd Crowe Director (613) 813-0842
Jeremy Nixon (613) 913-6504
Andrew Dawson (613) 259-3157
Jason Pyke (613) 385-2941
Andrew Hough (613) 266 7452
Jennifer Doelman
Ross Hawkins (613) 359-5833
Andrew Schouten (613) 229-5474

2018 DISTRICT 14

Name & Email Phone
Markus Haerle Director (613) 229-8336
Tanya Legault
Adren Schneckenburger (613) 330-7673
Mark Fraser (613) 880-5111
Scott Fife (613) 330-1142
Guillaume Bercier (613) 913 2530
Tim Moher (613) 913 4528
Michele Dignard
Jon Rosendaal
William Lang  

DISTRICT 15

Name & Email Phone
Chuck Amyot Director (613) 299-8903
Jack Phillips (705) 498-9552
Rob Koch (705) 648-3822
Timo Brielmann (807) 276-0269
Brad McLean (705) 647-4602
Loren Runnalls (705) 622-1801
Brandon Tuinema (705) 679-3111
sustainability
mobile apps